14.-20.6.2017

Taiteellinen johtaja Jorma Uotinen

TAPAHTUMAKALENTERI

14.6.2017

10-14 TanssiMaraton Musiikkikeskus Valohalli
11:00 Tanssia ja musiikkia Kauppatori
14:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
15:00 Suomen Kansallisbaletin oppilaitos Musiikkikeskus
17:00 Tanssioppilaitokset On Stage 1 Kulttuuriareena 44
21:00 Nederlands Dans Theatre 2: SH BOOM! - mutual comfort - Solo - Cacti Kaupunginteatteri

15.6.2017

11:00 Tanssia ja musiikkia Kauppatori
13:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
15:00 Tanssioppilaitokset On Stage 2 Kulttuuriareena 44
17:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
18:00 Israel Galván: FLA.CO.MEN Musiikkikeskus
21:00 Nederlands Dans Theatre 2: SH BOOM! - mutual comfort - Solo - Cacti Kaupunginteatteri

16.6.2017

11:00 Tanssia ja musiikkia Kauppatori
13:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
15:00 Tanssioppilaitokset On Stage 3 Kulttuuriareena 44
17:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
18:00 Israel Galván: FLA.CO.MEN Musiikkikeskus
21:00 Xiexin Dance Theatre: from IN Kaupunginteatteri

17.6.2017

10:30 Festivaalikulkue Musiikkikeskukselta
11:00 Tanssia ja musiikkia Kauppatori
13:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
15:00 Hanna Brotherus Company: to be Kulttuuriareena 44
17:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
18:00 Gaala: eri esiintyjiä Musiikkikeskus
21:00 Xiexin Dance Theatre: from IN Kaupunginteatteri

18.6.2017

13:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
17:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
18:00 Gaala: eri esiintyjiä Musiikkikeskus
21:00 VerTeDance: Correction Kaupunginteatteri

19.6.2017

11:00 Tanssia ja musiikkia Kauppatori
13:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
17:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
18:00 Dada Masilo: Giselle Musiikkikeskus
21:00 Vertigo Dance Company: Yama Kaupunginteatteri

20.6.2017

11:00 Tanssia ja musiikkia Kauppatori
13:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
17:00 ELO-Forum: Tanssia ja musiikkia Musiikkikeskus Valohalli
18:00 Dada Masilo: Giselle Musiikkikeskus
21:00 Vertigo Dance Company: Yama Kaupunginteatteri